Usuwanie zmarszczek – zabiegi na młody wygląd przez długi czas

Jeszcze do niedawna to Włoszki i Francuzki najchętniej pukały do gabinetów klinik medycyny estetycznej. Okazuje się jednak, że teraz najczęściej uczęszczają tam Polki. W badaniu jednej z firm farmaceutycznych wzięło udział 12 tysięcy Europejek, w wieku od 30 do 60 lat. Wyniki są zaskakujące. Polki doceniły wreszcie skuteczność nieinwazyjnych zabiegów. Dotarła też do nas moda na wiecznie młody wygląd. Zaczynamy bardziej o siebie dbać, a sama oferta gabinetów dermatologicznych i klinik medycyny estetycznej jest coraz szersza.

Polski przyznają, że najczęściej usuwają zmarszczki przy wykorzystaniu zabiegów, takich jak botoks, wypełniacze kwasem hialuronowym oraz laser na zmarszczki. To zresztą pierwsze oznaki starości przyczyniają się do największych kompleksów kobiet. I chociaż obywatelki Polski zajmują czołowe miejsca w rankingach najpiękniejszych kobiet świata, to aż 57% jest niezadowolona ze swojego wyglądu i niekorzystnych skutków upływającego czasu.

Popularność bezpiecznych zabiegów odmładzających w Polsce to także wynik coraz lepszej kondycji ekonomicznej polskich rodzin. Wreszcie stać nas na profesjonalną pielęgnację zewnętrznych atutów i zdrowia. Ciekawostką może być przy tym fakt, że już w 2005 roku Polski prowadziły prym w Europie, pod względem ilości nabywanych kosmetyków odżywczych.

Warto przyjrzeć się szczegółowo propozycji klinik medycyny estetycznej, dzięki której możliwe jest dzisiaj nieinwazyjne, ale w pełni skuteczne usuwanie zmarszczek. Zabiegi te dają podobny rezultat co chirurgiczne operacje plastyczne. Są przy tym dużo bardziej dostępne i o wiele tańsze. Nie niosą też za sobą ryzyka powikłań, konieczności długotrwałej rekonwalescencji, a efekty są w pełni naturalne.

Usuwanie zmarszczek – zabiegi

Botoks

Uznawany za alternatywę operacji przy użyciu skalpela. Ostrzykiwanie toksyną botulinową poszczególnych partii ciała to jeden z najbardziej popularnych zabiegów na całym świecie. Jad kiełbasiany wstrzyknięty w odpowiedniej ilości, jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Unieruchamia on mięsień na pewien czas (od 4 do 9 miesięcy), dzięki czemu zmarszczki zostają wygładzone. Botoks stosuje się w celu zniwelowania zmarszczek mimicznych.

Sam zabieg jest prosty i bezpieczny. Trwa kilka minut, więc jest zaliczany do tzw. zabiegów lunchowych. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej daje natychmiastowe efekty i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Wypełniacze

Preparaty wypełniające stosuje się w celu usunięcia zmarszczek, które na twarzy pojawiają się w naturalnym procesie starzenia się skóry. Dzięki odżywczym substancjom udaje się zwalczyć nawet głębokie bruzdy, występujące w delikatnych partiach twarzy.

Mikstura, jaka zostaje wstrzyknięta w miejsce nieestetycznych linii, zawsze dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Najczęściej bazą jest kwas hialuronowy, a dodatek stanowią witaminy, takie jak C, E oraz A. Bruzdy zostają wygładzone a tkanki skórne pobudzone do naturalnej regeneracji.

Efekty zabiegu są widoczne od razu, natomiast na ostateczny rezultat trzeba poczekać kilka tygodni.

Laserowe usuwanie zmarszczek

Laseroterapia to prawdziwa innowacja w dziedzinie medycyny estetycznej. Naukowcy we współpracy z medykami stworzyli laser frakcyjny, urządzenie idealne do niwelowania zmarszczek i innych niedoskonałości skóry.

Samo działanie lasera jest proste. Wydzielane z głowicy wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry. Niszczą przy tym słabe komórki i pobudzają tkankę do produkcji tych nowych. Dzięki temu odbywa się jej całkowita odbudowa.

Kilka zabiegów wystarczy, by skóra odzyskała dawny blask, przebarwienia zostały usunięte a zmarszczki całkowicie wygładzone. Skóra jest elastyczna i optymalnie napięta.

Pamiętajmy jednak, że po tego typu zabiegach warto zadbać o głębokie nawilżenie skóry np. kremem przeciwzmarszczkowym Richevon.

Bibliografia

1. Cantieni B., 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy, 2008
2. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,
3. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005

Kazia13a
karolina@farmaciaverde.pl

6 thoughts on “Usuwanie zmarszczek – zabiegi na młody wygląd przez długi czas”

  1. Ja uwiebiam peelingi chemiczne. Może nie jest to mega przyjemny zabieg ale za to jak pozniej skora wyglada….. Delikatna jak u nastolatki 🙂

  2. Ja mam cere tlusta i sie tak balam ze ten krem bedzie jeszcze wzmagal swiecenie i wgl ale na szczescie nie jest cudny po prostu i teraz kazdemu polecam richevon juz moaja mama i ciocia sobie kupily zreszta nie musze za bardzo namawiac bo efekt widac golym okiem!!!!!!!!!!!

  3. Jakoś nie wiem…. Boję się że to strasznie boli….. I co jeśli mnie coś jednak uczuli albo jakieś zakażenie wejdzie…. Albo coś mi się z mięśniem stanie? Masakra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code