Szybkie, nieinwazyjne usuwanie zmarszczek

Szybkie, nieinwazyjne usuwanie zmarszczek

Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg tzw. zabiegów lunchowych. To zabiegi szybkie, które nie trwają więcej niż 50 minut. Ponadto, można je wykonywać chociażby w przerwie obiadowej, bo są na tyle nieinwazyjne, że nie pozostawiają żadnych skutków ubocznych.
Zabiegi lunchowe pozwalają niwelować zmarszczki i inne niedoskonałości naszego wyglądu, takie jak cellulit czy przebarwienia. Warto również podkreślić, że nawet krótka wizyta w klinice medycyny estetycznej z całą pewnością wpłynie na nasze odprężenie, a codzienne ćwiczenia wspomogą lepszy wygląd.

Zalety szybkich, nieinwazyjnych zabiegów

Medycyna estetyczna to najnowsze dzieło wspólnej pracy naukowców i medyków. Zabiegi z tego zakresu stały się skuteczną alternatywą dla operacji plastycznych przy wykorzystaniu skalpela.

Przede wszystkim, nieinwazyjne usuwanie zmarszczek jest bezpieczne i nie powoduje żadnych powikłań. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania takich zabiegów, natomiast jest ich stosunkowo niewiele.

Terapia przeciwzmarszczkowa przy wykorzystaniu medycyny estetycznej jest może dłuższa, ale tak samo skuteczna. Zabiegi nie wymagają za to żadnej rekonwalescencji. Warto też podkreślić, że efekty są jak najbardziej naturalne. Ich przeciwieństwem są operacje chirurgiczne, które bardzo często dawały efekt maski – medycyna estetyczna ma poprawiać nasz wygląd, ale go nie zmieniać. Co więcej, zabiegi nieinwazyjne są znacznie tańsze, ale tak samo skuteczne.

Zabiegi lunchowe to doskonała propozycja dla osób, które chcą zadbać o atrakcyjny wygląd, ale nie mają czasu na długotrwałe wizyty w salonie kosmetycznym. Poniżej przedstawiamy kilka ekspresowych zabiegów, które z powodzeniem mogą być wykonane podczas przerwy w pracy.

Na jakie szybkie zabiegi warto się zdecydować?

Każdego roku przeprowadza się blisko 9 milionów niechirurgicznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Do tych najbardziej popularnych zalicza się botoks oraz wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Na wygładzenie bruzd toksyną botulinową decyduje się około 32% kobiet, które chętnie odwiedzają kliniki medycyny estetycznej. Zabiegi wypełniające głębokie zmarszczki wybiera natomiast ponad 20% pacjentek takich placówek.

Botoks

Botoks to toksyna botulinowa, która wstrzyknięta w mięsień podskórny, skutecznie unieruchamia go (blokuje przepływ impulsów nerwowych). Z zabiegów tego rodzaju korzystają najczęściej osoby, które borykają się ze zmarszczkami mimicznymi. Botoks nie usuwa bruzd, a tylko skutecznie je wygładza. Sam zabieg trwa kilka minut, nie pozostawia skutków ubocznych. Efekty są czasowe i widać je przez 4-9 miesięcy. Zabieg ten można powtarzać.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, jaka występuje w ludzkiej skórze. To właśnie ona wpływa na jej optymalne nawilżenie, bo wiąże cząsteczki wody. Wraz z wiekiem, w naturalnym procesie starzenia się organizmu, produkcja kwasu hialuronowego spada. Dochodzi do wiotczenia skóry i pierwszych bruzd. Aby wspomóc odbudowę komórek i wpłynąć na przywrócenie idealnego napięcia skóry, w miejsce nieestetycznych wgłębień wstrzykuje się właśnie wypełniacz. To odżywczy preparat na bazie kwasu hialuronowego i kompleksu witamin. Pełne efekty zabiegu widać dopiero po kilku tygodniach, kiedy skład wypełniacza zacznie pobudzać komórki do naturalnej regeneracji. Sam kwas hialuronowy idealnie wypełni zaś powstałe zmarszczki.