Korekcja zmarszczek pod oczami – laser, kwas czy botoks?

Korekcja zmarszczek pod oczami – laser, kwas czy botoks?

Skóra wokół oczu ma tylko pół milimetra i jest nawet 4 razy cieńsza niż na pozostałej części twarzy. To między innymi dlatego, właśnie na niej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Skóra pod oczami jest nie tylko znacznie cieńsza, ale również o wiele bardziej wrażliwa. Często dochodzi do jej przesuszenia i podrażnień. Z tego też względu nie wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nadają się, by zniwelować pierwsze oznaki starości. Dermatolodzy proponują jednak szereg takich, które doskonale poradzą sobie z „kurzymi łapkami” czy „doliną łez”.

Zmarszczki pod oczami a kwas hialuronowy

Aby pozbyć się zmarszczek w okolicach oczu, można skorzystać z zabiegów mezoterapii igłowej bądź bezigłowej. Mezoterapia igłowa polega na ostrzyknięciu delikatnej skóry preparatem z nawilżającym kwasem hialuronowym oraz zestawem witamin i aminokwasów. Już jeden zabieg wystarczy, by zmarszczki zniknęły a skóra stała się jedwabiście gładka i idealnie napięta.

Można wykorzystać również mezoterapię bezigłową, która jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym i bezbolesnym. Polega na odżywianiu skóry przy pomocy fal radiowych. W tym przypadku należy wykonać całą serię zabiegów, by usunąć zmarszczki pod oczami. Kwas hialuronowy jest dostarczany etapowo, pobudzając skórę do naturalnej regeneracji.

To zabiegi dedykowane osobom, u których zmarszczki pod oczami wystąpiły w procesie naturalnego starzenia się organizmu. Wraz z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego staje się niewystarczająca. To właśnie substancja, która odpowiada za nawilżenie, sprężystość i gęstość skóry. Czytaj więcej o kwasie hialuronowym.

Laser na zmarszczki pod oczami

Wykorzystanie lasera frakcyjnego jest jedną z najnowocześniejszych technik walki z niedoskonałościami skóry twarzy. Zabieg tego rodzaju doskonale sprawdza się w okolicach oczu, gdzie skóra jest cienka i niezwykle delikatna.

Laseroterapia trwa kilkanaście minut. Głowica urządzenia generuje mikro cząsteczki laserowego światła, które dociera w głąb skóry. Właśnie ono sprawia, że tkanki skórne pobudzane są do naturalnej regeneracji i produkcji większej ilości kolagenu. Laser na zmarszczki pod oczami to w pełni bezpieczny sposób na pozbycie się niedoskonałości. Zabieg jest bezbolesny a seria 2-4 powtórzeń da pełen efekt optymalnego wygładzenia.

Korekcja zmarszczek pod oczami – botoks

Ostrzyknięcie okolic oczu niewielką dawką toksyny botulinowej sprawi, że „kurze łapki” się wygładzą, a „dolina łez” wypełni. Wszystko dlatego, że botox powoduje unieruchomienie mięśni. Jest jednak w pełni bezpieczny, a efekty są czasowe. Zabieg należy więc powtarzać mniej więcej co 6 miesięcy. Warto zaznaczyć, że to właśnie botox jest najczęściej wykorzystywaną metodą w walce ze zmarszczkami. Pacjenci cenią go za natychmiastowy efekt i pełne bezpieczeństwo. Ponadto, zabieg jest bezbolesny i trwa dosłownie kilka minut.

Korekcja zmarszczek pod oczami botoksem jest możliwa jedynie w przypadku zmarszczek mimicznych. Trzeba przy tym zaznaczyć, że toksyna botulinowa nie zlikwiduje ich całkowicie, a jedynie wygładzi na pewien czas. To również dobry sposób na zapobieganie występowania zmarszczek bądź opóźnianie procesu ich powstawania.

Niezależnie, który typ zabiegu wybierzemy, należy szczególną uwagę zwrócić na nawilżenie skóry (np. poprzez stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego Richevon). Jeżeli zadbamy o ten aspekt, będziemy mogli dłużej cieszyć się efektami zabiegu.

Leave a comment