Korekcja zmarszczek pod oczami – laser, kwas czy botoks?

Korekcja zmarszczek pod oczami – laser, kwas czy botoks?

Skóra wokół oczu ma tylko pół milimetra i jest nawet 4 razy cieńsza niż na pozostałej części twarzy. To między innymi dlatego, właśnie na niej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Skóra pod oczami jest nie tylko znacznie cieńsza, ale również o wiele bardziej wrażliwa. Często dochodzi do jej przesuszenia i podrażnień. Z tego też względu nie wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nadają się, by zniwelować pierwsze oznaki starości. Dermatolodzy proponują jednak szereg takich, które doskonale poradzą sobie z „kurzymi łapkami” czy „doliną łez”.

Zmarszczki pod oczami a kwas hialuronowy

Aby pozbyć się zmarszczek w okolicach oczu, można skorzystać z zabiegów mezoterapii igłowej bądź bezigłowej. Mezoterapia igłowa polega na ostrzyknięciu delikatnej skóry preparatem z nawilżającym kwasem hialuronowym oraz zestawem witamin i aminokwasów. Już jeden zabieg wystarczy, by zmarszczki zniknęły a skóra stała się jedwabiście gładka i idealnie napięta.

Można wykorzystać również mezoterapię bezigłową, która jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym i bezbolesnym. Polega na odżywianiu skóry przy pomocy fal radiowych. W tym przypadku należy wykonać całą serię zabiegów, by usunąć zmarszczki pod oczami. Kwas hialuronowy jest dostarczany etapowo, pobudzając skórę do naturalnej regeneracji.

To zabiegi dedykowane osobom, u których zmarszczki pod oczami wystąpiły w procesie naturalnego starzenia się organizmu. Wraz z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego staje się niewystarczająca. To właśnie substancja, która odpowiada za nawilżenie, sprężystość i gęstość skóry. Czytaj więcej o kwasie hialuronowym.

Laser na zmarszczki pod oczami

Wykorzystanie lasera frakcyjnego jest jedną z najnowocześniejszych technik walki z niedoskonałościami skóry twarzy. Zabieg tego rodzaju doskonale sprawdza się w okolicach oczu, gdzie skóra jest cienka i niezwykle delikatna.

Laseroterapia trwa kilkanaście minut. Głowica urządzenia generuje mikro cząsteczki laserowego światła, które dociera w głąb skóry. Właśnie ono sprawia, że tkanki skórne pobudzane są do naturalnej regeneracji i produkcji większej ilości kolagenu. Laser na zmarszczki pod oczami to w pełni bezpieczny sposób na pozbycie się niedoskonałości. Zabieg jest bezbolesny a seria 2-4 powtórzeń da pełen efekt optymalnego wygładzenia.

Korekcja zmarszczek pod oczami – botoks

Ostrzyknięcie okolic oczu niewielką dawką toksyny botulinowej sprawi, że „kurze łapki” się wygładzą, a „dolina łez” wypełni. Wszystko dlatego, że botox powoduje unieruchomienie mięśni. Jest jednak w pełni bezpieczny, a efekty są czasowe. Zabieg należy więc powtarzać mniej więcej co 6 miesięcy. Warto zaznaczyć, że to właśnie botox jest najczęściej wykorzystywaną metodą w walce ze zmarszczkami. Pacjenci cenią go za natychmiastowy efekt i pełne bezpieczeństwo. Ponadto, zabieg jest bezbolesny i trwa dosłownie kilka minut.

Korekcja zmarszczek pod oczami botoksem jest możliwa jedynie w przypadku zmarszczek mimicznych. Trzeba przy tym zaznaczyć, że toksyna botulinowa nie zlikwiduje ich całkowicie, a jedynie wygładzi na pewien czas. To również dobry sposób na zapobieganie występowania zmarszczek bądź opóźnianie procesu ich powstawania.