Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami – sposoby

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami – sposoby

Jak mówi znane powiedzenie „oczy są zwierciadłem duszy”. Może właśnie z tego powodu wszelkie pojawiające się wokół nich nieestetyczne zmiany wynikające z procesu starzenia się skóry są dla nas tak silnie zauważalne i tak usilnie poszukujemy metod na ich pozbycie się i uzyskanie pięknego i młodego wyglądu swoich oczu. Okolica oczu może być skutecznie korygowana zarówno z zastosowaniem preparatów kosmetycznych jak również zabiegów medycyny estetycznej. Dobór najodpowiedniejszej metody będzie kwestią całkowicie indywidualną. Jakie znamy sposoby na pozbycie się zmarszczek wokół oczu?

Krem wypełniający zmarszczki pod oczy

Skóra w okolicy oczu jest znacznie cieńsza i delikatniejsza niżeli na pozostałej części twarzy dlatego kosmetyki przeznaczone do tych rejonów są przygotowywane w szczególny sposób, z zastosowaniem najłagodniejszych składników. Krem wypełniający zmarszczki pod oczy (np. Richevon) bardzo często zawiera w swoim składzie kwas hialuronowy, który w odpowiednim stężeniu oddziałuje na skórę w miejscu nałożenia. Jest to substancja występująca w skórze naturalnie, jednak z wiekiem może jej ubywać, a nanoszenie na skórę w postaci kremu pozwoli nam znacznie dłużej cieszyć się pięknem i młodzieńczym wyglądem okolicy naszych oczu.

Peptydowe serum wypełniające zmarszczki

Miejscowe działanie silnie skoncentrowane na określonym problemie naszej skóry tak po krótce można opisać to jak peptydowe serum wypełniające zmarszczki wpływa na naszą skórę. W składzie tego rodzaju kosmetyków poza jednym z bardziej oczywistych jak kwas hialuronowy, który wspiera odbudowę włókien kolagenowych, znajdziemy peptydy. Są to aktywne substancje, które wspierają regenerację skóry oraz pomagają w pozbyciu się jej ziemistego koloru, który na cienkiej skórze okolic oczu może być szczególnie widoczny. Serum to formuła, którą wykorzystujemy we własnym domu nakładając punktowo na zmienioną, problematyczna skórę. Jego działanie jest silnie skondensowane i już w niewielkiej ilości kosmetyku zawarte jest całe bogactwo jego aktywnych składników, które pomogą nam pozbyć się zmarszczek wokół oczu.

Wypełnianie zmarszczek kwasem

Siła popularności kwasu hialuronowego w usuwaniu i redukcji zmarszczek nadal rośnie. Jest to substancja, która w naszej skórze występuje zawsze, jednak w miarę upływu czasu może jej ubywać, a na skórze pojawiają się zmarszczki, bruzdy, zmienia się koloryt cery. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym przeprowadzane jest z zastosowaniem tej samej substancji jednak pozyskiwanej na drodze technologicznej. Jest ona dobrze tolerowana przez organizm i zwykle nie powoduje reakcji alergicznych ani innych niepoprawnych. Decydując się na przeprowadzenie ostrzykiwania okolic oczu z zastosowaniem tej substancji zyskamy z całą pewnością pojędrnienie skóry, zmarszczki zostaną wygładzone, koloryt znów stanie się promienny. Efekty zabiegu utrzymują się zwykle przez okres 6-10 miesięcy i po upływie tego czasu konieczne jest powtórzenie procedury, dla podtrzymania rezultatu i pięknego wyglądu.

Leave a comment