Jak wybrać dobry krem na pierwsze zmarszczki?

Jak wybrać dobry krem na pierwsze zmarszczki?

Choć wszystkie musimy się kiedyś zestarzeć, nie oznacza to wcale, że proces ten musi mieć miejsce wyjątkowo szybko. Chcąc mu przeciwdziałać powinnyśmy sięgać po kremy przeciwzmarszczkowe, nie można jednak zapominać o tym, że nie każdy jest jednakowo skuteczny. Jak zatem wybrać krem, który pomoże nam rozprawić się z pierwszymi zmarszczkami i skąd mieć pewność, że będzie on rozwiązaniem skutecznym?

Kiedy sięgać po krem na pierwsze zmarszczki?

Kupowanie kremów przeciwzmarszczkowych nastolatkom może być uznawane za chybiony pomysł, gdy jednak skończyłyśmy już dwudziesty piąty rok życia, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, jak przeciwstawić się procesowi starzenia się skóry. Oczywiście, pierwsze zmiany nie są jeszcze widoczne gołym okiem, organizm jednak zaczyna domagać się od nas wsparcia.
Tu napotykamy zresztą na kolejny problem, którego znaczenia nie powinno się ignorować, okazuje się bowiem, że nie każdy krem przeciwzmarszczkowy jest jednakowo skuteczny. Krem na pierwsze zmarszczki (np. Richevon) zawiera inne składniki niż ten, który stosują właścicielki cery dojrzałej, a różnice w składzie wcale nie są przypadkowe. To, co pomaga skórze dojrzałej, może szkodzić tej, która jest jeszcze młoda. Nie warto więc kupować kremów „na zapasa” w przekonaniu, że mają one więcej składników odżywczych, może się bowiem okazać, że efekt końcowy okaże się przeciwny od zamierzonego.

Najważniejsze składniki kremów na pierwsze zmarszczki

Młoda skóra wymaga specjalnego traktowania, a pierwszym krokiem, jaki należy wykonać walcząc z procesami wpływającymi na jej postępujące starzenie się jest troska o to, aby była ona odpowiednio nawilżona. Najpopularniejszym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych o takim działaniu jest kwas hialuronowy, z nawilżaniem dobrze radzi sobie jednak również gliceryna.

Nie można zapominać też o tym, że im skóra jest starsza, tym gorszy jest wpływ, jaki wywiera na nią słońce. Oczywiście, kończąc dwudziesty piąty rok życia, nie musimy rezygnować z opalania się, dobrze jest jednak zadbać o krem, który będzie nas chronił przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
W świecie, w którym żyjemy, coraz większym zagrożeniem są też wolne rodniki, które często uważa się za największych winowajców odpowiedzialnych za proces starzenia się skóry. Skuteczną walkę z nimi gwarantuje między innymi selen, witamina E oraz witamina C, choć więc składniki te mogą wydawać nam się mało profesjonalne, krem wzbogacony o nie będzie nas chronił wyjątkowo skutecznie.
Pamiętajmy też, że bez względu na to, jaki krem na pierwsze zmarszczki wybierzemy, jego skuteczność w dużej mierze będzie uzależniona od tego, na ile systematycznie będziemy go używać.

Leave a comment